Plener ślubny w górach i sesja w Tatrach

Plener ślubny w górach to niezwykle wydarzenie zarówno dla pary ślubnej jaki i fotografa ślubnego.

Niezwykle ważne w tym dniu jest miejsce, do którego się udamy wykonać sesję ślubną. Do wyboru mamy wiele miejsc, ale na pewno jednym z najbardziej urokliwych i niezapomnianych miejscem na plener ślubny w górach są góry. Para młoda jak i fotograf ślubny z pewnością znajdą coś dla siebie wśród pasm górskich jakie znajdują się w Polsce. W Polsce znajduje się wiele górskich zakątków, które pozwalają Fotografowi ślubnemu na uchwycenie niezwykłych ujęć w tych niesamowitych krajobrazach. Na terenie naszego kraju znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zlokalizowanych w takich pasmach górskich jak: Tatry, Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie oraz Karkonosze.

Rezerwuj sesję Plenerową w górach, Tatrach:

Plener śłubny w górach 01

Zdjęcia: Plener w górach z Fotograf Zakopane

Tatry są najbardziej znanym i popularnym miejscem wybieranym przez pary młode na miejsce pleneru ślubnego w górach. Tatry objęte są ścisłą ochroną poprzez utworzenie tam Tatrzańskiego Parku Narodowego i TANAPu oraz przynależności do UNESCO. Najwyższy szczyt polskich Tatr stanowią Rysy (2 499 m n.p.m.).

Najchętniej wybieranymi miejscami po polskiej stronie na plener ślubny w górach są: Morskie Oko, Kasprowy Wierch i Dolina Kościeliska. Najbardziej znany ośrodek wypoczynkowy stanowi Zakopane, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów, który również stanowi doskonałe tło dla pleneru ślubnego w górach.

Bieszczady to kolejne miejsce będące miejscem częstych plenerów ślubnych w górach. Jest to zachodnia część Beskidów Wschodnich zlokalizowana pomiędzy Przełęczą Łupkowską (640 m n.p.m.) a Przełęczą Wyszkowską (933 m n.p.m.). Najwyższym szczytem znajdującym się na terenie naszego kraju jest Tarnica (1 346 m.n.p.m.).

Najchętniej wybieranymi miejscami na terenie Bieszczad są Połonina Wetlińska, mieści się tam też schronisko górskie o charakterystycznej nazwie Chatka Puchatka. 

Będąc w Bieszczadach warto też odwiedzić Jezioro Solińskie, które powstało na terenie wsi Solina po wybudowaniu zapory. Miejsce to cieszy się największą popularnością w doborze miejsca na plener ślubny w górach.

Wybierając się na południowy-zachód leżą Karkonosze. To najwyższe pasmo górskie w Sudetach rozciągające się od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie. Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka (1 602 m n.p.m). Pasmo przynależy do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Miejsce to rzadko ale również wybierane jest jako miejsce na plener ślubny w górach.

Reportaż ślubny – fotograf Zakopane – Nowy Targ

Zobacz wpisy na temat pleneru i sesji ślubnej w górach oraz tatrach: