Plener ślubny w Górach

Bajkowy plener ślubny w górach

Cudowny plener ślubny w górach, może być świetną propozycją dla wszystkich młodych par, które lubią piękne, zapierające dech krajobrazy. Jeśli marzycie o tym aby wasza miłość została ukazana na tle gór, to trafiliście w odpowiednie miejsce. Plener ślubny w górach możecie wykonać ze mną w pięknych górskich lokalizacjach, także takich gdzie nie będzie potrzeba specjalnego przygotowania, czy długiej wędrówki po górskich szczytach.

Plener ślubny w górach gdzie?

Często pytacie gdzie wybrać się na górski plener ślubny. Lokalizacje, które mogę Wam zaproponować znajdziecie w moim portfolio. Oczywiście jestem też otwarty na Wasze propozycje, być może również sami dużo wędrujecie po górach i znacie równie ciekawe, urokliwe miejsca w górach na wykonanie pleneru ślubnego lub po prostu sesji w plenerze. Sam zaproponuję Wam moje konkretnie lokalizacje na plener i co ważne nie wszystkie wymagają specjalnych przygotowań czy długich pieszych wędrówek po górach. Odważniejsi mogą wybrać się ze mną na dłuższą wyprawę.

Konkretne lokalizacje na górski plener ślubny

Jak wspomniałem wcześniej znam wiele ciekawych miejsca gdzie możemy udać się na wykonanie Waszego pleneru. Przesyłam moje propozycje konkretnych miejsc, możecie sugerować się zdjęciami z plenerów wykonanych w górach, a możecie też zaproponować swoje miejsca z którymi jesteście szczególnie związani i uważacie że po ślubie będzie to świetna pamiątka na plener właśnie w takim górskim miejscu.

Czy Plener w górach musi być męczący?

Wszystko tak naprawdę zależy od Was ponieważ to Wy decydujecie w jakie miejsce w górach pojedziemy i gdzie wykonamy ślubny plener lub inną sesję w górach. Są bardzo urokliwe miejsca z bajkowymi widokami, gdzie nie ma turystów a więc na spokojnie wykonamy plener i co też może być dla niektórych istotnie – na miejsce pleneru dojedziemy samochodem praktycznie na miejsce. Ewentualnie potrzebny będzie krótki spacer. Jeżeli jednak zdecydujecie się na odległe miejsca w górach to wtedy wiadomo będzie potrzebny większy wysiłek aby dotrzeć na miejsce, wykonać zdjęcie i wrócić z powrotem. Także wszystko zależy od wybranego miejsca na Wasz ślubny plener.

Chcę mieć plener ślubny w górach – czy to zawsze jest związane z dodatkowymi kosztami?

Mam mnóstwo lokalizacji na plener gdzie nie będzie dodatkowych opłat i wiele z nich można zobaczyć w moim portfolio. Natomiast jeżeli miejscem w którym wykonamy plener będzie obszar TPN czyli Tatrzański Park Narodowy to oprócz drobnej opłaty parkingowej należy pamiętać o pozwoleniu na zdjęcie wydawanym na daną sesję przez TPN. Koszt zgody na plener na terenie tatrzańskiego parku to 150zł. Jeżeli natomiast chodzi o cenę pleneru w górach – zapraszam do kontaktu. Po sprawdzeniu dostępności terminu prześlę ofertę.

Plener ślubny w Tatrach słowackich, Strbske Pleso, oraz inne ..

Jeżeli zależy Wam na górskich widokach, plenerze w wyjątkowym miejscu, ale jednocześnie nie do końca lubicie całodniowe wyprawy górskie. Spokojnie, po słowackiej stronie gór jest dużo takich miejsc gdzie zrobimy plener w górach. Dodatkowo nie poniesiecie dodatkowej opłaty 150 zł o której wspominałem wcześniej.

Propozycje miejsc na plener w górach na Słowacji

Rozwijając wcześniejszy rozdział, warto dodać że zdecydowana większość naszych gór leży po stronie słowackiej, gdzie znajduje się wiele wspaniałych miejsc na plener w górach. Kilka z takich górskich przykładów to Szczyrbskie Jezioro / Strbske Pleso, Zdiar, Hrebieniok i wiele innych miejsc. Napisze o tym w innym wpisie.

Gdzie na plener w górach po polskiej stronie Tatr

Plener po naszej stronie gór to również wiele ciekawych propozycji. Po cichu dodam że znajdą się także miejsca gdzie nie będzie potrzebna opłata TPN a będziemy mieli wspaniały widok na góry. Przyznam szczerze, że osobiście lubię miejsca gdzie nie trzeba 6 godzin maszerować i to nie z lenistwa tylko z doświadczenia wiem i zdradzę, że lepiej dla samej pary jest jeżeli na miejsce pleneru w górach stosunkowo łatwo się dostaniemy. Oczywiście skoro wybraliście Tatry na plener ślubny, prawdopodobnie bywacie w Zakopanem czy na górskich szlakach. Jednak górski plener to nie to samo co wycieczka po Tatrach. Z miejsc na górski plener po stronie polskiej Tatr można wymienić: Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Plener na Rusinowej Polanie, miejsca z pięknym widokami na góry które zdradzę przed plenerem, itd.

Morskie Oko, miejsce na plener

Morskie Oko jest przykładem miejsca na sesją w górach gdzie stosunkowo łatwo można się dostać. Zwykle wygląda to tak, że wcześnie rano dojeżdżamy w rejon schroniska, a następnie zanim nie ma jeszcze dużej liczy turystów możemy robić zdjęcia. Mamy na to sporo czasu, dzięki właśnie temu że na miejscu jesteśmy o świcie. Morskie Oko możemy obejść dookoła i na tym zakończyć. Możemy też udać się jeszcze nad Czarny Staw Pod Rysami. Ewentualny przystanek na herbatkę w schronisku i wracamy spacerkiem na dół.

Kasprowy Wierch

Na zdjęcia plenerowe na Kasprowy Wierch najlepiej dostać się kolejką. Warto z wyprzedzeniem zakupić bilet na pierwszy wyjazd. Na szczycie Kasprowego Wierchu oraz w jego okolicach można zrobić mnóstwo bajkowych fotografii – zdjęć typowo wysokogórskich. Następnie sugeruję dwa rozwiązania , czyli zjeżdżamy na dół kolejką, oczywiście po wcześniejszym zakupie biletów góra dół dzięki czemu zyskamy lepszą, niższą cenę za dwa przejazdy lub schodzimy na dół a po drodze fotografujemy np. na Hali Gąsienicowej lub możemy też zajrzeć do Czarnego Stawu Gąsienicowego i powrót do Kuźnic.

Plener na Rusinowej Polanie

Polana Rusinowa to lokalizacja w górach z wspaniałym widokiem na panoramę Tatr. Świetnie widać najwyższe szczyty Tatr polskich. W pobliżu znajduje się także Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. Samo dotarcie na Rusinową Polanę zajmuje nam zwykle nie więcej jak godzinę, a powrót jak to zwykle bywa jest jeszcze szybszy.

Tatrzańskie zakątki, okolice Zakopanego

To moja niespodzianka, miejsca gdzie łatwo dotrzemy, piękne widoki. Pokaże Wam że plener w górach może dać wspaniałe efekty bez długich wędrówek po górach.

Plener ślubny w górach i sesja w Tatrach

Plener ślubny w górach to niezwykle wydarzenie zarówno dla pary ślubnej jaki i fotografa ślubnego.

Niezwykle ważne w tym dniu jest miejsce, do którego się udamy wykonać sesję ślubną. Do wyboru mamy wiele miejsc, ale na pewno jednym z najbardziej urokliwych i niezapomnianych miejscem na plener ślubny w górach są góry. Para młoda jak i fotograf ślubny z pewnością znajdą coś dla siebie wśród pasm górskich jakie znajdują się w Polsce. W Polsce znajduje się wiele górskich zakątków, które pozwalają Fotografowi ślubnemu na uchwycenie niezwykłych ujęć w tych niesamowitych krajobrazach. Na terenie naszego kraju znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zlokalizowanych w takich pasmach górskich jak: Tatry, Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie oraz Karkonosze.

Rezerwuj sesję Plenerową w górach, Tatrach:

Plener ślubny w górach 01 - Zdjęcia: Plener w górach z Fotograf Zakopane

Tatry są najbardziej znanym i popularnym miejscem wybieranym przez pary młode na miejsce pleneru ślubnego w górach. Tatry objęte są ścisłą ochroną poprzez utworzenie tam Tatrzańskiego Parku Narodowego i TANAPu oraz przynależności do UNESCO. Najwyższy szczyt polskich Tatr stanowią Rysy (2 499 m n.p.m.).

Najchętniej wybieranymi miejscami po polskiej stronie na plener ślubny w górach są: Morskie Oko, Kasprowy Wierch i Dolina Kościeliska. Najbardziej znany ośrodek wypoczynkowy stanowi Zakopane, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów, który również stanowi doskonałe tło dla pleneru ślubnego w górach.

Bieszczady to kolejne miejsce będące miejscem częstych plenerów ślubnych w górach. Jest to zachodnia część Beskidów Wschodnich zlokalizowana pomiędzy Przełęczą Łupkowską (640 m n.p.m.) a Przełęczą Wyszkowską (933 m n.p.m.). Najwyższym szczytem znajdującym się na terenie naszego kraju jest Tarnica (1 346 m.n.p.m.).

Najchętniej wybieranymi miejscami na terenie Bieszczad są Połonina Wetlińska, mieści się tam też schronisko górskie o charakterystycznej nazwie Chatka Puchatka. 

Będąc w Bieszczadach warto też odwiedzić Jezioro Solińskie, które powstało na terenie wsi Solina po wybudowaniu zapory. Miejsce to cieszy się największą popularnością w doborze miejsca na plener ślubny w górach.

Wybierając się na południowy-zachód leżą Karkonosze. To najwyższe pasmo górskie w Sudetach rozciągające się od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie. Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka (1 602 m n.p.m). Pasmo przynależy do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Miejsce to rzadko ale również wybierane jest jako miejsce na plener ślubny w górach.

Reportaż ślubny – fotograf Zakopane – Nowy Targ

Zobacz wpisy na temat pleneru i sesji ślubnej w górach oraz tatrach:

Szukacie fotografa na wykonanie pleneru w górach ?

Jeżeli szukacie fotografa na plener, spodobały Wam się moje prace, to zapraszam do kontaktu. Chętnie udzielę wszelkich informacji i wykonam dla Was wyjątkowy górski plener ślubny.

Sprawdź termin oraz cenę pleneru w górach i spotkajmy się na zdjęciach

KONTAKT

PORTFOLIO


Sesja Ślubna w górach

Zobacz także: