Plener ślubny w Tatrach – przydatne informacje w górach …

Plener ślubny w Tatrach – przydatne informacje w górach …

sesja ślubna Tatry 47h

Kiedy wykonać plener w Tatrach lub w innych górach?

W jakim czasie udać się na plener ślubny w górach?

Oczywiście każda pora na plener ślubny w górach jest odpowiednia, ale należy rozważyć czy wolimy krajobraz zimowy czy jednak letni. Jeżeli jesteśmy miłośnikami zimowego krajobrazu to wybierzemy porę zimową. Należy też zastanowić się czy wolimy spokój i ciszę i czy nie przeszkadza nam tłok. Jeżeli wolimy ciszę i spokój nie powinniśmy jechać w góry w miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu, ponieważ wtedy na szlakach panuje największy tłok. Tłok przeszkadza w realizacji wymarzonego pleneru ślubnego w górach. Oczywiście jest na to sposób – znam piękne miejsca o których turyści nie widzą i tam nawet w sezonie będzie spokojnie i komfortowo dla zdjęć

Ważne informacje podczas pleneru ślubnego w Tatrach 01

Sezon letni charakteryzuje się na pewno lepszymi warunkami do realizacji pleneru ślubnego w górach, chociażby z tego względu że jest znacznie cieplej, ale niesie ze sobą ryzyko ogromnego tłoku na szlakach górskich co może przeszkadzać nie tylko fotografowi ślubnemu, ale również parze młodej. Dobrze wybierać się w góry wiosną, bądź jesienią. Wtedy na szlakach jest dużo mniej turystów i można spokojnie wykonać taki wymarzony plener ślubny w górach. Wiosną i latem stoki i szczyty pokrywają się zielenią, jesienią szczyty mienią się wszystkimi kolorami tęczy, a zimą ośnieżone stoki wyglądają przepięknie. To doskonałe warunki dla fotografa ślubnego wykonującego plener ślubny w górach.

sesja w Tatrach 51h

Uwaga! Moim zdaniem plener ślubny w Tatrach będzie idealnym pomysłem o każdej porze roku i wykonuję je praktycznie przez cały rok także nie przejmuj się że dana pora jest zła – rezerwuj termin i zapraszam na wyjątkowe zdjęcia ślubne w górach. Porę na sesję w górach najlepiej wybrać według własnych upodobań i możliwości. Jakiejkolwiek byśmy nie wybrali przywitają Was wspaniałe krajobrazy i czyste górskie powietrze. Oczywiście najlepiej na plener ślubny w górach wybrać się o świcie, jeszcze przed wschodem słońca. Wtedy to panują najlepsze warunki na wykonanie wyjątkowej sesji plenerowej w Tatrach. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny nie możecie o tak wczesnej porze wyruszyć, proponuję wybrać godziny popołudniowe o zachodzie słońca. Wtedy również panują korzystne warunki do wykonania bajkowego pleneru w Tatrach.

Bezpieczeństwo w Górach

plener ślubny w Tatrach 15h

Ważne kwestie podczas górskiej wyprawy plenerowej czyli wszystko o bezpieczeństwie w Tatrach.

Wybierając się na plener ślubny w górach musimy ,oprócz znakomitych widoków, pomyśleć o naszym bezpieczeństwie. Zarówno para młoda jak i fotograf ślubny powinni przygotowani być na ogrom zmian, przede wszystkim zmian związanych z pogodą. Planując plener ślubny w górach musimy pamiętać iż warunki atmosferyczne potrafią zmienić się w ciągu godziny. Wyruszając na wyprawę podczas pięknej, słonecznej pogody, nie wiecie, czy nie będziecie wracać wśród szalejącej burzy albo we mgle. Pogoda w górach jest bowiem równie nieokiełznana, jak one same. Sesja ślubna w górach – warto zobaczyć.

Ważne informacje podczas pleneru ślubnego w Tatrach 05

Wychodząc na plener w Tatry, w miejscu pobytu zawsze zostawiamy wiadomość o trasie wycieczki i planowanej godzinie powrotu. Zanim jednak wyruszycie w trasę – nie przydadzą się przewodniki i mapy turystyczne ja wszystko zaplanuję za Was. Podstawą jest wygodne obuwie. Niezależnie od pory roku zabieramy czapkę i rękawiczki, szalik i płaszcz przeciwdeszczowy. Teraz już takie wytyczne gdy sami pójdziecie w góry – nie zapomnijcie o podręcznej apteczce, latarce i zapałkach. Ubieramy się warstwowo. Nawet jeżeli panuje słoneczna pogoda w zabieramy ciepły polar, kurtkę przeciwdeszczową, w zimniejsze miesiące warto zabrać czapkę i rękawiczki. Może przydać się też druga para skarpet.

plener ślubny w Tatrach 41h

Zanim wyruszymy na wasz wymarzony plener ślubny w Tatry, czas na drugie przykazanie zdobywcy szczytów – wychodzimy wczesnym rankiem, gdyż pogoda, jeśli ma się zepsuć, najpewniej zrobi to wczesnym popołudniem. Na plener ślubny w górach warto zabrać jedzenie. Na pewno butelka wody niegazowanej. W chłodniejsze dni można zabrać termos z ciepłą herbatą lub kawą, Kanapki, batony, czekolada, czyli wszystko co daje nam energię i zawiera cukier, o zbędne kalorie nie ma się co martwić – spalimy. Niezależnie od tego jak jesteśmy przygotowani, w razie niebezpieczeństwa warto zachować zdrowy rozsądek i nie panikować. Czasem jest to trudne bo góry, które zmieniają charakter (np. w trakcie burzy) wyglądają naprawdę niebezpiecznie. Plener ślubny w górach zawsze można zaplanować na inny dzień gdyż jestem z Podhala.

Schroniska Górskie

Plener ślubny w Tatrach to nie tylko podróżowanie po szlakach górskich, ale i również czas odpoczynku i wytchnienia. Miejscami gdzie możemy spokojnie i bezpiecznie zatrzymać się wędrując szlakami są schroniska górskie. Schronisko to obiekt hotelarski zlokalizowany poza obszarami zabudowanymi, przy szlakach turystycznych, świadczący minimalny zakres usług związanych z pobytem klientów: przeznaczony dla potrzeb obsługi ruchu turystycznego, zapewniający miejsce odpoczynku, schronienia przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Gdy wybieramy się na plener ślubny w Tatrach lub w innych górach warto sprawdzić dostępność bazy noclegowej schronisk będących na szlakach, którymi będziemy podążać.

plener ślubny w Tatrach 002-h

Ważne informacje podczas pleneru ślubnego w Tatrach 08

Do schronisk po Polskiej stronie Tatr zaliczyć możemy:

·         Schronisko Morskie Oko

·         Schronisko w Dolinie Kościeliskiej

·         Schronisko Murowaniec

·         Schronisko Pięć Stawów

·         Schronisko w Dolinie Chochołowskiej

·         Schronisko Kondratowa

·         Schronisko Roztoka

Do schronisk po Słowackiej stronie Tatr zaliczymy:

 ·         Chata pod Rysami

·         Hotel nad Popradzkim Stawem

·         Hotel górski Śląski Dom

·         Schronisko Zbójnicka Chata

·         Schronisko Teryego

·         Chata Zamkowskiego

·         Schronisko nad Zielonym Stawem

Schroniska górskie to idealne miejsca podczas pleneru ślubnego na przykład w Tatrach, aby schować się podczas np. burzy czy gwałtownego deszczu podczas zdjęć.

Zobacz także: fotograf ślubny Zakopane