Ślub w górach, ślub w plenerze, sesja ślubna w Tatrach…

Góry to nie tylko sesja plenerowa.

sesja ślubna w Tatrach-0016gg

Uroki krajobrazu górskiego zachwycają nas od dawien dawna i tak pozostaje do dziś. Piękno gór od wieków, stanowi inspirację dla fotografów i filmowców, dlatego nie powinno nikogo dziwić, iż w ostatnich latach krajobraz górski to bardzo często wybierane miejsce na wykonanie pleneru ślubnego w górach, na przykład w polskich lub słowackich Tatrach. Spokojnie można zacząć twierdzić, że sesje ślubne wykonywane w Studiu Fotograficznym to już daleka przeszłość. Sesja tego typu, w Studiu Fotograficznym została zastąpiona sesją ślubną w plenerze i raczej nie zapowiada się na zmiany w najbliższym czasie. Pamiętaj, plener górski, np. w Tatrach to również, niezapomniana pamiątka na całe życie.

Ślub w plenerze – dobre wiadomości

Dobra informacja dla Par, które planują w górach wykonanie nie tylko swojego pleneru ślubnego, ale w plenerze planują również ceremonie ślubną. Od 2015 r. ślub można wziąć nie tylko w urzędzie stanu cywilnego, ale także w plenerze, czyli np. górach, Tatrach i innych miejscach. Pary, które nie zaplanowały jeszcze miejsca swojego ślubu – piękne widoki, malowniczy krajobraz, górskie powietrze i przenikające błękitem niebo to tylko nieliczne uroki jakie niesie ze sobą sesja w górach, obecnie to także pomysł na miejsce gdzie odbędzie się Wasz ślub.

Romantyczne, wesele w plenerze to już nie tylko widok z filmów i jedynie niespełnione marzenie par z Polski, to już Polska rzeczywistość. Zerkając do aktualnie obowiązującego prawa, istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza urzędem, jedynie co należy zrobić to wykazać istotne ku temu powody. Częstymi powodami, by miejsce ceremonii ślubnej było nietypowe są losowe przypadki. Spełniając liczne prośby par młodych, o zgodę na odbycie się ceremonii ślubnej poza np. USC – wprowadzono zmiany w prawie, które już weszły w życie.

sesja ślubna Tatry 60h

Nowe prawo dotyczące Ceremonii Ślubnej

Czytając nowe przepisy, ślub w górach, w plenerze oraz innych nietypowych miejscach, może odbyć się, jeśli we wniosku, wskazane miejsce zawarcia małżeństwa (miejsce ceremonii ślubnej) zapewnia zachowanie formy uroczystej oraz bezpieczeństwo obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński osób. Poza dobrymi wiadomościami dotyczącymi możliwości wykonania nie tylko pleneru ślubnego w górach, odbycia się również ceremonii ślubnej, poza urzędami, czyli przykładowo na łonie natury, wśród pięknych widoków, malowniczych krajobrazów Tatr, są niestety i te mniej piękne informacje w temacie zawarcia ślubu, wśród pięknych widoków. Zła wiadomość – za możliwość wzięcia ślubu poza USC przyszli małżonkowie muszą dodatkowo więcej zapłacić.

Podsumowując temat sesji i ślubu w górach, pleneru w Tatrach…

Ślub oraz wesele to wydarzenia dla kochających się par, z którego wspomnienia zostają na całe życie, dlatego ważne aby było to wspomnienia miłe i żeby nie żałować decyzji związanych z organizacją tego dnia. Z planowaniem pleneru ślubnego w Tatrach. Obok najważniejszego czynnika jakim jest miłość między dwojgiem ludzi, znaczenie odgrywa także przysięga małżeńska i miejsce jej składania, odbywające się po ceremonii przyjęcie weselne, oraz wymarzona sesja ślubna w górach.

Plener Ślubny w górach, Tatrach. Fotograf Zakopane – Nowy Targ