Sesja ślubna w górach – Tatrach

Cześć, jesteście fanami wycieczek w góry, często przyjeżdżacie do Zakopanego aby pochodzić po Tatrach? A może jesteście po ślubie, lub jeszcze przed i marzy Wam się cudowna sesja ślubna w górach, najlepiej w Tatrach? Taka sesja będzie idealnym pomysłem na sesje ślubną dla miłośników górskich wycieczek, ale także dla osób, które w górach nie miały okazji być. Przy okazji możecie odwiedzić Zakopane, odpocząć, zachwycać się pięknymi widokami i stworzyć piękną pamiątkę z tej wyprawy w postaci sesji ślubnej, narzeczeńskiej, czy innej…. Zapierający dech w piersiach krajobraz, bajkowe widoki, soczysta zieleń, łąki pełne fioletowych krokusów, owieczki i drewniane chatki – lubisz taki widok, pragniesz przebywać w takim wyjątkowym otoczeniu –  nie ma się nad czym zastanawiać – zapraszam do kontaktu i rezerwacji wolnego terminu na sesję w górach. Oczywiście wcześniej przedstawię ofertę sesji wraz z ceną i dostępnymi terminami. Dodam, że w Tatrach czeka na Was mnóstwo przepięknych lokalizacji. Mam wiele swoich nie odkrytych przez turystów miejsc w górach, a z tych bardziej znanych wymienić mogę: Morskie Oko, Hala Gąsienicowa, Rusinowa Polana, Kasprowy Wierch, Nosal, Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska – jest najdłuższą i największą doliną w polskich górach, a dokładnie polskich Tatrach. Istotne może być także to iż sesja ślubna w górach, to nie jest tylko niezwykła pamiątka w postaci zdjęć, fotoalbumu czy foto-książki, ale także świetna przygoda. Wiele moich par ślubnych wraca co roku w miejsca w których wspólnie wykonaliśmy zdjęcia ślubne, narzeczeńskie podczas sesji w górach.

Zobacz galerię zdjęć z pleneru

Zdecydowaliśmy że sesja ślubna w Tatrach to nasz wybór, co dalej?

Jeżeli chodzi o sesje ślubne to w górach wykonuję ich najwięcej. Przewaga to Tatry, Pieniny. Co dalej? Zapraszam do zakładki kontakt gdzie znajdziecie namiary na moją osobę. Warto napisać coś więcej, podać termin sesji zdjęciowej lub przynajmniej planowany przedział kiedy zamierzacie być w Zakopanym. W odpowiedzi prześlę ofertę wraz z ceną oraz informację na temat dostępności terminów. Jeżeli chodzi o miejsce sesji to zdecydujemy wspólnie. Mam swoje miejsca do których chętnie Was zabiorę i nie ma dodatkowej ceny jak w przypadku zdjęć na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jak się przygotować na sesje w górach?

W sytuacji kiedy pierwszy raz przyjeżdżacie w góry w tym przypadku w Tatry czy w Pieniny lub też inne miejsca, to zachęcam do przeczytania tego rozdziału. Jeśli natomiast często jesteście w górach, powiedzmy jesteście zwolennikami górskich wypraw i prawdopodobnie wiecie jak się przygotować do sesji ślubnej w górach, czyli w Tatrach i Pieninach, więc spokojnie możecie ten rozdział pominąć lub przeczytać z czystej ciekawości.

Poradniki górskie wymieniają takie aspekty jak:
+ Przed wyjściem w Tatry, sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni. Jako że jestem z okolic Zakopanego, a najczęściej przyjeżdżacie na kilka dni to można to potraktować nieco inaczej. Na sesję umawiamy się na konkretny dzień, ale jeżeli przed wyjazdem jest okropna pogoda możemy przełożyć zdjęcia na inny dzień. Tak nie można by było zrobić jeżeli zabieracie fotografa na zdjęcia z drugiego końca Polski. Dodam też że pogoda zmienia się tak szybko, że nie trudno o sytuacje gdzie wyjedziemy podczas deszczu, a na miejscu będzie piękna pogoda. Niestety może być też odwrotnie, ale jako że zmienia się to szybko to warto przeczekać i często wtedy trafia się cudowne światło na zdjęcia. Do taj pory miałem chyba szczęści ponieważ zawsze wracaliśmy z wyprawy z materiałem zdjęciowym. Nawet gdy pogoda nie wskazywała na to że ta plenerowa wyprawa górska na sesje będzie w danym dniu dobrym pomysłem.

+ Zabierz ciepłe ubranie nawet latem. W niektórych miejscach podczas górskiej wyprawy w Tatry na sesję ślubną latem bywała tak niska temperatura że czuliśmy się jak w środku zimy. Warto na wszelki wypadek zabrać kurtkę, nawet jeżeli nie wychodzimy daleko i przemieszczamy się głownie samochodem. Przy dłuższych wyprawach górskich przyda się też odzież przeciw-deszczowa, wynika to także z tego co wcześniej napisałem o zmieniającej się pogodzie. Nawet przy tych krótszych warto mieć ubranie na zmianę aby po zdjęciach milej wracało się do domu.
+ Osobiście zdarzyło mi się być na sesji w górach gdzie Panna Młoda miała tylko obcasy. Po zmianie pogody i braku możliwości powozem, sytuacji nie była przyjemna, ostatecznie skończyło się dobrze ale pamiętaj w góry zawsze zabierz wygodnie obuwie górskie. Nawet jeżeli planujesz krótką wyprawę w Tatry.
+ Sesja w górach trwa od dwóch godzin, cały dzień a czasem powrót jest w nocy, także nie zapomnij o zabraniu jedzenia. Zdjęcia z pustym brzuchem nie będą przyjemnością. Także nawet mała przekąska będzie dobrym pomysłem.

Czy jest idealna pora na sesję ślubną w górach ?

Każda pora roku będzie dobra na fotografowanie pleneru w Tatrach. Oczywiście z każdą porą roku będzie otaczał nas inny krajobraz, będą inne ewentualnie trudności. Każdy ma inne upodobania jedni lubią ciepło innym zimno nie przeszkadza, jesienią mamy piękne kolory, a wiosną wszystko pięknie budzi się do życia zakwitają kwiaty… Także tu już zostawiam decyzję Wam jeżeli chodzi o porę roku na sesje ślubną w górach, przykładowo w Tatrach i Pieninach. Jeżeli chodzi o porę dnia to tutaj już chciałbym coś zasugerować – na pewno zalecam wczesne godziny ranne. Na miejscu jesteśmy o świcie. A dla tych co nie lubią wstawać zbyt wcześnie, zapraszam na sesje wraz z podziwianiem pięknych zachodów słońca na tle gór. W skrócie drugą opcją są godziny w okolicy zachodu słońca. Te dwie pory czyli świt lub zachód są idealne na sesje ślubną nie tylko w górach, ale w każdym innym miejscu w plenerze.

Dodatkowe opłaty związane z sesją ślubną w górach, a dokładnie w Tatrach polskich?

Być może słyszałeś drogi czytelniku lub czytałeś o tym fakcie, a jeżeli nie to możesz być nieco zaskoczony, podobnie też jak spora liczba fotografów kilka lat wcześniej. Chodzi o kwestę pozwolenie na sesje zdjęciową lub filmowanie na Terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Należy na stronie TPN wypełnić odpowiedni formularz oraz uiścić opłatę. Cena sesja ślubnej w Tatrach rozpoczyna się od 150 zł w górę. Oczywiście jeżeli chodzi wyłącznie o cenę sesji ślubnej w górach ustalamy ją indywidualnie – zapraszam do kontaktu w tej sprawie. Więcej o cenach pisałem we wpisie zatytułowanym Sesja ślubna w Tatrach, jaka cena?

Sesja w słowackich Tatrach. Strbske Pleso to tańsza opcja.

O różnicy jeżeli chodzi o Tatry słowackie i polskie w kategorii ceny pisałem we wpisie do którego link zamieściłem we wcześniejszym rozdziale. W skrócie nadmienię, jeżeli zależy Ci na pięknym górskim krajobrazie i pragniesz sesji zdjęciowej w wyjątkowym miejscu, a jednocześnie nie szczególnie lubisz całodniowe, górskie wyprawy i nie chcesz ponosić dodatkowej opłaty za sesje w górach – wybierz Tatry słowackie? Po słowackiej stronie Tatr można znaleźć mnóstwo miejsc, gdzie można podjechać samochodem i wykonać cudowną sesję ślubną. Z nazwy można wymienić Strbskie Pleso, Szczyrbskie Jezioro, Tatrzańska Łomnica, Popradzkie Pleso.

Koronawirus a sesja ślubna w górach

Ważny komunikat, ślub i wesele odwołane z powodu koronawirusa. Czy jeżeli chodzi o sesję ślubną w górach i to nie tylko w Tatrach, zakaz ten także obowiązuje? Ślub i wesele, to okoliczność w której w jednym miejscu gromadzi się większa grupa ludzi. Czasem także ludzi z różnych rejonów Europy czy świata., dlatego jest to sytuacja potencjalnie sprzyjająca zarażeniu tym strasznym wirusem. Sytuacja w tej sprawie zmienia się, temat jest dynamiczny, ale aktualnie aż do odwołania, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, na terenie Polski obowiązuje zakaz zgromadzeń. Obowiązuje także zakaz górskich wędrówek, więc w związku z pandemią koronawirusa nie można wykonać również sesji ślubnej w górach. Także na razie siedzimy w domu i dbamy o swoje zdrowie. Oczywiście można już planować górski wypad na sesje ślubną w Tatrach. Osoby które miały u mnie rezerwację sesji na kwiecień dokonały już zmian na miesiące wakacyjne. Miejmy nadzieje, że do tego czasu wszystko się unormuje i do zobaczenia w Tatrach na górskiej sesji ślubnej lub narzeczeńskiej.

 

KONTAKT

HOME

 

Zobacz także inne powiązane tematy z plenerami oraz sesjami ślubnymi i narzeczeńskimi:

Plener ślubny w Górach

 

Sesja ślubna w górach - TatrachPlener ślubny w górach, sesja w Tatrach
01