Sesja ślubna w górach

Sesja ślubna w górach i Tatrach – ciekawostki

Sesja ślubna w górach – jak się przygotować? | Gdzie zrobić? | Sesja ślubna cena?

Przeglądając moje prace, zobaczysz wyjątkowe miejsca na sesje ślubne w górach w Polsce oraz górskie sesje na Słowacji. Obecnie sesje studyjne jak i sesje w dniu ślubu w pobliżu sali weselnej cieszą się coraz mniejszą popularnością. Prym natomiast wiodą sesje w plenerze.

Mieszkam w okolicach Zakopanego, mam szczęście odwiedzać z parami wyjątkowo piękne zakątki gór, piękne Zakopane i okolice. Myślę że po zapoznaniu z moimi zdjęciami zobaczysz, że sesja ślubna w górach to dla mnie nie tylko praca, ale i wielka pasja do tego co robię. Pamiętaj, że wybierając się ze mną na sesje w góry będziesz miał możliwość poznania wielu ciekawy miejsc, nieodkrytych przez turystów gdzie będzie można wykonać piękną sesje, a później wracać i wspominać wyjątkowy czas.

Z tego wpisu dowiesz się między innymi jak najlepiej przygotować się do sesji ślubnej w górach, gdzie ją najlepiej wykonać. Zdecydujesz które miejsce na sesje górską będzie dla Ciebie najlepsze. Dowiesz się również jak prezentują się ceny sesji wykonywanych po ślubie w górach.

Spis treści

Sesja ślubna w górach 2022/23 r.

Mamy trudny okres jeżeli chodzi o branżę ślubną, sporo ślubów zostało odwołanych z powodu panującej pandemii COVID-19. Dużo osób po odwołanych przyjęciach zdecydowała się na samą ceremonię ślubną po której zwykle fotograf kończył pracę z powodu ograniczeń, nie było więc także sesji w dniu ślubu. 

W związku z powyższym sporo osób dokonuje rezerwacji na wykonanie sesji ślubnej w górach lub w okolicach Zakopanego, w Tatrach, w Pieninach.  Mając nadzieję, na to że obostrzenia odnośnie lokali zostaną złagodzone, sporo par planuje urlop w górach, przy okazji wykonując sesję ślubną. Lokalizacja górska będzie na pewno wyjątkowa i zostanie w pamięci na lata. Sesja ślubna w górach będzie źródłem nie tylko przepięknych fotografii, ale także niezapomnianych przeżyć.

Jeżeli sam chciałbyś dokonać rezerwacji na sesje w górach w tym lub kolejnych latach – zapraszam serdecznie do kontaktu i mam nadzieje niedługo spotkamy się w plenerze na górskiej sesji ślubnej lub narzeczeńskiej.

Dlaczego sesja ślubna w górach, jest tak popularna?

Sesje ślubne w górach, w ostatnim czasie są bardzo popularne wśród par. Spokojnie można potwierdzić, że plenery ślubne w górach są w 2021 roku najbardziej popularne. Dosyć popularne są również sesje nad morzem, ale na pierwszym miejscu pary wybierają jednak sesje w górach. Poniżej postaram się przekazać jak najwięcej informacji o sesjach ślubnych w górach jako najbardziej popularnym miejscu na plenery ślubne dla par.

Piękne widoki, góry, czyste powietrze, wyjątkowe wschody i zachody słońca – to dodatkowe atuty wyjazdu na sesje w górach. Oczywiście cudowne górskie miejsca przyciągają także masę turystów, ale mogę zabrać Was w piękne miejsca w górach gdzie będziemy sami i na spokojnie bez stresu wykonamy najlepszą sesje ślubną w górach w Polsce lub na Słowacji, a może gdzieś dalej za graniami Polski wykonamy wspólnie w najlepszym miejscu plener ślubny górski lub inny.

Sesja ślubna w górach – gdzie zrobić piękne i wyjątkowe zdjęcia w górach?

Chciałbym Wam zaproponować ciekawe miejsca w górach w Polsce i na Słowacji. Przeczytacie o najlepszych miejsca na górskie sesje ślubne, gdzie zdjęcia jakie wykonamy wspólnie będą naprawdę wyjątkowe. Wbrew pozorom takich miejsc nie jest kilka, jest ich sporo! Jednak abyście nie musieli szukać tygodniami, postanowiłem w jednym miejscu zebrać większość pięknych miejsc na zdjęcia ślubne w plenerze. Są to urokliwe lokalizacje, które najbardziej przypadły mi do gustu i mam nadzieję będę mógł pokazać je Wam także na żywo podczas sesji w górach – nie tylko tych ślubnych.

Sesja ślubna w Tatrach – gdzie wykonać najlepsze zdjęcia na górskiej sesji?

Gdzie zrobić sesje w górach, jeżeli chodzi o Tatry – odpowiedzi na to pytanie jest pewnie tak dużo, ilu jest fotografów zajmujących się sesjami ślubnymi w terenie górskim. Ciekawych miejsc znajdziemy sporo zarówno po stronie słowackiej jak i polskiej. Decydując się na moją osobę jeżeli chodzi o wykonanie zdjęć na sesji z pewnością oprócz tych najpopularniejszych, turystycznych szlaków, będziecie mieli możliwość pójść w miejsca z dala od zgiełku turystów – te lokalizacje zachowam jednak tylko dla moich klientów .

Poniżej przygotowałem listą miejsc na sesje ślubną w Tatrach które są najbardziej popularne i które będą stanowiły piękne tło dla Waszych ślubnych zdjęć!  Nie narzucam mojej opinii, które będzie najlepsze, dlatego kolejność jest przypadkowa, a decyzję które miejsca będzie najlepsze na Wasze zdjęcia zostawiam Wam. Podsumowując wstęp – Tatry Polskie, o to lista 14 miejsc na sesje ślubną w górach, które są warte największej uwagi.

1. MORSKIE OKO

Sesja ślubna w górach nad Morskim Okiem – popularne miejsca także wśród turystów. Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, położone na wysokości 1395 m n.p.m. w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, w odległości około 25 km od Zakopanego. Morskie Oko to jezioro pochodzenia polodowcowego o charakterze karowo-morenowym.

Jeżeli chodzi o plusy i minusy sesji nad Morskim Okiem – z minusów można by wymienić „długi spacer” aby dotrzeć na miejsce oraz tłumy turystów. Plusy, to pewnie samo jezioro, turkusowa woda, głęboka zieleń natury, szczególnie atrakcyjnie bywa rano kiedy to nad jeziorem unosi się mgła oraz wpadają pierwsze promyki wschodzącego słońca. 

To piękne miejsce będzie idealną propozycją – tafla wody otoczona ze wszystkich stron przez górskie szczyty Tatr Wysokich to świetna propozycja miejsca na wykonanie sesji ślubnej w górach.

Dodatkowo wokoło Morskiego Oka prowadzi bardzo łatwy i przyjazny do spacerów we dwoje szlak, dzięki czemu można w pełni wykorzystać miejsca w którym się znajdziemy na wykonanie pięknej sesji w górach. 

Do Morskiego Oka dotrzemy w łatwy sposób zarówno latem jak i zimą. Jako porę dnia polecam wschód słońca aby uniknąć sporej liczby turystów, gdyż jest to najpopularniejszych tatrzańskich szlaków.

2. Polana KALATÓWKI

Kalatówki to polana reglowa leżąca w Dolinie Bystrej do której dojście z Kuźnic zajmie nam ok 40 minut. Długość marszu do miejsca sesji na Kalatówkach to ok. 2 km w jedną stronę. Taki marsz wystarczy aby zobaczyć wysokie szczyty Tatr. Warto wspomnieć że polana Kalatówki to przede wszystkim płaski otwarty teren, otoczony z wszystkich stron lasem, z widokami na rejon Kasprowego Wierchu.

Kiedy najlepiej zrobić sesje zdjęciową w tym miejscu? Sesja ślubna w górach, a w tym przypadku na Kalatówkach najlepsza będzie zdecydowanie o poranku, gdy zastaniemy przebijające się przez góry i lasy promienie słońca. Gdyby do tego dodać mgłę którą można zastać rano – zdjęcia będą wyjątkowe. Dodatkowym atutem w tym miejscu mogą być krokusy, jednak w porze ich kwitnięcia, będzie tu także sporo turystów co dla sesji zdjęciowej oraz samego komfortu pracy będzie minusem.

3. Hala GĄSIENICOWA

Piękna Dolina Gąsienicowa mieści się w górnej części Tatr – dojście z Kuźnic możliwe jest jednym z dwóch szlaków: przez Boczań i Skupniów Upłaz szlakiem niebieskim lub przez dolinę Jaworzynkę szlakiem żółtym. Oba warianty trasy na Halę Gąsienicową zajmują tyle samo czasu. Jest to miejsce, w którym mamy gwarancję pięknej panoramy Tatr, a dodatkowo jest to świetny punkt do dalszych ciekawych miejsc na wykonanie sesji w górach. Można dojść na Kasprowy Wierch, Czarny Staw, Giewont, Czerwone Wierchy. Jeżeli ktoś zdecydowałby się na plener ślubny w dolinie gąsienicowej musi się liczyć z czasem ok 2,5 godziny w jedną stronę. Czas przejścia do miejsca sesji będzie więc jednym z minusów na zdjęcia w górach wykonywane w tym miejscu. Oczywiście efekt końcowy, jeżeli trafi się na bardzo dobre warunki pogodowe – wynagrodzi trudy dojścia do prezentowanego miejsca sesji ślubnej w górach w Dolinie Gąsienicowej.

4. RUSINOWA POLANA

Jest to dosyć popularne wśród turystów miejsce, dlatego zdecydowanie zalecam aby nastawić się na poranną sesję w górach. Rusinowa Polana to dobry start na rozpoczęcie przygody z Tatrami. Spokojnie, na miejsce można dotrzeć 40 minutowym spacerem. Nie będzie więc potrzeby aby zrywać się w środku nocy, aby dotrzeć na miejsce sesji o odpowiedniej dla zdjęć porze, a zakończeniem wyprawy będzie zapierający dech w piersiach widok na panoramę Tatr Wysokich.

Rusinowa Polana to wymarzone, cudowne miejsce na sesję ślubną w górach, a dokładnie w Tatrach. Znajdziecie tu „wszystko”: widok na Tatry Wysokie, bajkową polanę, charakterystyczny szałas, gdzie dodatkowo w sezonie wypasu owiec można nabyć produkty z owczego mleka. Są też miejsca aby usiąść i odpocząć.

Podsumowując jeśli na sesji ślubnej w górach liczysz na wschód lub zachód słońca, to Rusinowa Polana będzie dość łatwo dostępnym miejscem aby taką sesję zdjęciową wykonać.

5. Gliczarów Górny oraz Bachledówka

Obydwa miejsca dostępne „z samochodu” – także będą dobrą alternatywą dla typowych górskich sesji zdjęciowych. Będziemy tutaj mieli wspaniałe widoki na Tatry bez długich i czasami męczących wędrówek pieszych. Trafiając na odpowiednią porę zobaczymy także piękne zielone łąki pokryte dywanami kwitnących kwiatów.

Bachledówka to wzniesienie ok. 947 m n.p.m. które znajduje się w odległości ok. 8 km od Zakopanego, z pięknymi widokami górskich krajobrazów.

Gliczarów Górny to miejscowość, dosyć popularna także wśród fotografów lubiących zdjęcia krajobrazowe. Łatwo dostępne świetne lokalizacje z których można wykonać nie tylko piękne zdjęcia z sesji ślubnej z górami w Tle ale także zdjęcia typowo krajobrazowe.

6. NOSAL

Mówiąc wprost, Nosal to jeden z ładniejszych, bardzo widokowych tatrzański szczytów. Rozciąga się tutaj śliczna panorama Tatr. Jest też piękny widok na Zakopane. Nosal więc będzie idealnym miejscem na górską sesje ślubną. Atutem będzie też to że jest łatwo dostępny oraz trasa wiedzie przez piękny i widokowy szlak. Po drodze na miejsce sesji zdjęciowej znajdziemy więc kilka okazji na wykonanie ładnych ujęć górskich dla zakochanych.

Ze względu na piękne widoki z każdej strony, Nosal będzie dobrym miejscem na sesje górskie zarówno o wschodzi jak i przed zachodem słońca. Chcąc dotrzeć na szczyt wystarczy dobre obuwie i po paru dłuższych chwilach będziemy mogli rozpocząć sesję narzeczeńską, ślubną lub inną w tym bajecznie pięknym, górskim miejscu.

7. DOLINA KOŚCIELISKA

Jest to jedna z bardziej znanych tatrzańskich dolin. Pomijając ilość turystów może być dobrym miejscem na sesje ślubną lub sesję narzeczeńską w górach. Dotarcie jest łatwe także każda pora roku na sesje zdjęciową będzie idealna. Moim zdaniem, jeśli kompletnie nie macie ochoty na górskie wędrówki, to Dolina Kościeliska będzie jedną z dobrych propozycji na sesje ślubną w górach.  Już po przejściu kilku minut ścieżki od miejsca parkingowego, można rozpocząć robienie zdjęć w Tatrach z krajobrazem gór i olśniewającymi widokami.

8. Ząb

Jest to kolejne miejsce na sesja zdjęciową, jeśli nie lubicie trudzić się górskimi wędrówkami, ale chcielibyście na wymarzonej sesji ślubnej mieć górskie tło oraz panoramę Tatr. Ząb to za sprawą Kamila Stocha najsłynniejsza, a dodatkowo także najwyżej położona wieś w Polsce.  Można się tu w łatwy sposób dostać samochodem, a miejsce oprócz własnego uroku ze względu na położenie ma także jedne z piękniejszych widoków na górskie szczyty oraz i popularne Zakopane.

9.  Dolina Białego

Kolejny przykład miejsca do sesji które nie będzie wymagać dużego wysiłku na szlaku związanego z dojściem do miejsca sesji zdjęciowej w górach. Potwierdzimy to również w sieci gdzie Dolina Białego pojawia się jako polecane miejsce na spacer po górskim szlaku z dzieckiem.

Dolina Białego jest doliną reglową w Tatrach Zachodnich. Wzdłuż trasy płynie bystry potok, do tego góry w tle i mamy miejsca dające świetne efekty podczas górskiej i leśnej sesji ślubnej w Tatrach.

10. Kasprowy Wierch

Myśląc o sesji ślubnej, warto aby wędrówka na miejsce zdjęć zorganizować w taki sposób, aby była jak najmniej męcząca i krótka. Te warunki uda się spełnić wybierając na miejsce sesji ślubnej w górach Kasprowy Wierch.  W przypadku tego górskiego miejsca, na sam szczyt dotrzemy kolejką, a wędrować możemy w trakcie trwania sesji tak długo ile starczy nam sił.

Kasprowy wierch położony jest na  grani głównej Tatr, 1987 m n.p.m oraz znajdujący na granicy polsko-słowackiej. Z wierzchołka mamy najlepsze widoki  na wiele polskich i słowackich szczytów. Jak wspomniałem wcześniej, miejsce widokowe i łatwo dostępne dzięki kolejce linowej. Kolejką dotrzemy na sam szczyt i też właśnie dzięki temu jest jednym z bardziej wykorzystywanych miejsc na sesje ślubne w Tatrach.

Kiedy wykonać sesje na Kasprowym Wierchu – warto wjechać tam z samego rana pierwszą kolejką, aby złapać dobre światło i uniknąć tłumów. Jeżeli natomiast chodzi o porę roku to tak naprawdę nie ma znaczenia. Sesja na Kasprowym Wierchu będzie dobra zarówno zimą jak i wiosną, latem oraz jesienią. W zależności jak znosicie zimno dokonacie odpowiedniego wyboru pory roku na waszą sesję.

Tym którym sam szczyt nie wystarczy, w dół zamiast zjechać kolejką z Kasprowego Wierchu można wybrać trasę piszą i zejść do Czarnego Stawu kończąc w Kuźnicach. Po drodze czekają na Was piękne widoki, wysokogórska roślinność i wiele miejsc do zdjęć ślubnych w Tatrach. Polecam o każdej porze roku.

11. Dolina 5 Stawów Polskich

Teraz  miejsca  dla tych Par, które lubią się nieco więcej zmęczyć i nie będzie im to przeszkadzać podczas sesji ślubnej w górach. Dolina  5 Stawów Polskich, czyli 1672 m n.p.m. – to przecudna dolina uważana za najpiękniejszą w Tatrach.  Miejsce idealne na oryginalną sesję ślubną. Wyprawę do tego miejsca zaczynamy w Palenicy Białczańskiej, długość trasy to ok 17 km do schroniska i z powrotem czyli sam marsz to 5-6 godzin w dwie strony zależnie od tempa. Trasa do wprawnych Tatromaniaków nie jest trudna, jednak wymaga dobrej kondycji. Po drodze mijamy Wielką Siklawę, wodospad wypadający z Wielkiego Stawu. Który także będzie stanowił cudowny pejzaż  i tło do zdjęć w górach.

Dobrym pomysłem planując sesję w Dolinie 5 Stawów Polskich będzie rezerwacja noclegu w schronisku. Warto wspomnieć, że jest to bardzo klimatyczne schronisko górskie położone najwyżej w Polsce. Dzięki temu będzie można wykonać sesję o zachodzie słońca, spędzić noc w schronisku i odpocząć. Następnie kolejną sesją zdjęciową wykonać już o wschodzie słońca następnego dnia.

Poranna aura i mała ilość turystów o wschodzie to zdecydowanie duży plus podczas sesji ślubnej w górach. Podsumowując to miejsce w kilku słowach – wyjątkowe i niezwykłe miejsce na sesje ślubną w Tatrach Wysokich, a jeżeli starczy sił może też być dobrym punktem startu do wycieczek w wyższe partie gór.

12. Wielki Kopieniec i Polana Kopieniec

Wielki Kopieniec to świetne miejsce na sesję zdjęciową w górach. Może być dobrym pomysłem zarówno na sesję narzeczeńską jak i ślubną.  Polecana zwłaszcza dla par nie szczególnie wprawionych w górskie wędrówki. Sam szczyt mierzy zaledwie 1328 m. n.p.m., a dotarcie na samą górę nie powinno zająć nam więcej niż 1,5 godziny. Z wierzchołka szczytu Kopieniec, widać najważniejsze tarzańskie szczyty: Giewont, Świnicę i Kasprowy Wierch. Dostrzec także można również wzniesienia z sąsiedniego pasma górskiego – Beskidów.

Dodatkowa atrakcja – u podnóża Wielkiego Kopieńca leży Polana Kopieniec, która będzie również bardzo malowniczym miejscem dla górskiego pleneru oraz sesji zdjęciowej. Kiedyś wchodziła w skład Hali Kopieniec i jest jednym z nielicznych miejsc w Tatrach, gdzie wciąż wypasa się owce także będzie to dodatkowe tło i atrakcja podczas ślubnej sesji w górach.

13. Rzepiska

Osoby które nie są fanami górskich wędrówek lub z wielu powodów nie mogą się tej przyjemności oddać, chociażby zdrowotnych – powinny być zachwycone to propozycją miejsca na sesje ślubną i narzeczeńską w górach. Rzepiska uważam za najpiękniejsze miejsce na całym Podhalu, również miejsc gdzie łatwo i przyjemnie można dostać się do wyjątkowo pięknego miejsca na sesję zdjęciową w Tatrach. Roztacza się stąd najcudowniejszy widok na Tatry.

Można tu często wracać, jest to miejsce gdzie na pewno poczujecie się przyjemnie. Zapewniam, że urokliwych zakątków w Rzepiskach nie brakuje, a panoramiczne zdjęcia z widokiem na Tatry z pewnością będą ozdobą ślubnego albumu zdjęciowego.

14. Dolina Strążyska i górskie wodospady

Na koniec kolejna przyjemna propozycja jeśli nie macie zbyt wiele czasu na długie górskie wędrówki podczas sesji ślubnej w górach. Do Doliny Strążyskiej dotrzecie z spacerem z centrum Zakopanego w dosłownie 40 minut. Polana Strążyska kojarzy się z imponującym widokiem na prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny tatrzański szczyt, czyli Giewont.

Sama dolina ma ok. 3 km długości. Do wykonanie pięknych ujęć z sesji zdjęciowej pozwolą zapierających dech w piersiach widok, ale dosłownie kawałek spaceru dalej jeszcze większa atrakcja czyli Wodospad Siklawica. Ściany z których spływa wodospad są fragmentem południowych ścian Giewontu. Łącznie wysokość  wodospadu to 23 m, składa się z dwóch ścian, dolnej o wysokości 13 m i górnej 10 m

 Sesja ślubna Słowacja – ciekawe miejsca w Tatrach Słowackich

Jak można było wywnioskować w poprzednim rozdziale, dla fotografów ślubnych Tatry to istna kopalnia świetnych pomysłów na sesje ślubne. Pomysłów zarówno tych ekstremalnych na szlakach z przewodnikiem, łańcuchami, przez miejsca i szczyty łatwo dostępne w pieszej wędrówce, z dojazdem kolejką, kończąc na miejscach z dojazdem samochodem, gdzie górska sceneria, piękna Panorama Tatr również będzie pięknie widoczna na zdjęciach.

Romantyczne zdjęcia – zakochana para w promieniach słońca, wschodzącego lub chowającego się już za górskimi szczytami? Tego typu sesje ślubne w Tatrach to wymarzone zdjęcia plenerowe wielu nowożeńców. Sesja na Słowacji ma dodatkowy atut jeżeli chodzi o cenę zdjęć.

Cena zdjęć na Słowacji, podsumowując wszystkie koszty wyjdzie na pewno o 150 zł taniej. Różnica w cenie wynika z tego, że na terenie Słowackich Tatr nie ma opłat. Po stronie Polskiej TPN obowiązują opłaty za sesje zdjęciowe. Wysokość takiej opłaty to wspomniane 150 zł za dzień zdjęciowy.

Lista miejsc na sesje ślubną w Tatrach, na Słowacji, gdzie łatwo można się dostać i wykonać wyjątkową sesje.

  1. Popradzi Staw
  2. Szczyrbskie Jezioro – Štrbské Pleso
  3. Łomnica

————————————–

Góry, często przyjeżdżacie do Zakopanego aby pochodzić po Tatrach? A może jesteście po ślubie, lub jeszcze przed i marzy Wam się cudowna sesja ślubna w górach, najlepiej w Tatrach? Taka sesja będzie idealnym pomysłem na sesje ślubną dla miłośników górskich wycieczek, ale także dla osób, które w górach nie miały okazji być. Przy okazji możecie odwiedzić Zakopane, odpocząć, zachwycać się pięknymi widokami i stworzyć piękną pamiątkę z tej wyprawy w postaci sesji ślubnej, narzeczeńskiej, czy innej…. Zapierający dech w piersiach krajobraz, bajkowe widoki, soczysta zieleń, łąki pełne fioletowych krokusów, owieczki i drewniane chatki – lubisz taki widok, pragniesz przebywać w takim wyjątkowym otoczeniu –  nie ma się nad czym zastanawiać – zapraszam do kontaktu i rezerwacji wolnego terminu na sesję w górach. Oczywiście wcześniej przedstawię ofertę sesji wraz z ceną i dostępnymi terminami. Dodam, że w Tatrach czeka na Was mnóstwo przepięknych lokalizacji. Mam wiele swoich nie odkrytych przez turystów miejsc w górach, a z tych bardziej znanych wymienić mogę: Morskie Oko, Hala Gąsienicowa, Rusinowa Polana, Kasprowy Wierch, Nosal, Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska – jest najdłuższą i największą doliną w polskich górach, a dokładnie polskich Tatrach. Istotne może być także to iż sesja ślubna w górach, to nie jest tylko niezwykła pamiątka w postaci zdjęć, fotoalbumu czy foto-książki, ale także świetna przygoda. Wiele moich par ślubnych wraca co roku w miejsca w których wspólnie wykonaliśmy zdjęcia ślubne, narzeczeńskie podczas sesji w górach.

Zobacz galerię zdjęć z pleneru

Zdecydowaliśmy że sesja ślubna w Tatrach to nasz wybór, co dalej?

Jeżeli chodzi o sesje ślubne to w górach wykonuję ich najwięcej. Przewaga to Tatry, Pieniny. Co dalej? Zapraszam do zakładki kontakt gdzie znajdziecie namiary na moją osobę. Warto napisać coś więcej, podać termin sesji zdjęciowej lub przynajmniej planowany przedział kiedy zamierzacie być w Zakopanym. W odpowiedzi prześlę ofertę wraz z ceną oraz informację na temat dostępności terminów. Jeżeli chodzi o miejsce sesji to zdecydujemy wspólnie. Mam swoje miejsca do których chętnie Was zabiorę i nie ma dodatkowej ceny jak w przypadku zdjęć na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jak się przygotować na sesje w górach?

W sytuacji kiedy pierwszy raz przyjeżdżacie w góry w tym przypadku w Tatry czy w Pieniny lub też inne miejsca, to zachęcam do przeczytania tego rozdziału. Jeśli natomiast często jesteście w górach, powiedzmy jesteście zwolennikami górskich wypraw i prawdopodobnie wiecie jak się przygotować do sesji ślubnej w górach, czyli w Tatrach i Pieninach, więc spokojnie możecie ten rozdział pominąć lub przeczytać z czystej ciekawości.

Poradniki górskie wymieniają takie aspekty jak:
+ Przed wyjściem w Tatry, sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni. Jako że jestem z okolic Zakopanego, a najczęściej przyjeżdżacie na kilka dni to można to potraktować nieco inaczej. Na sesję umawiamy się na konkretny dzień, ale jeżeli przed wyjazdem jest okropna pogoda możemy przełożyć zdjęcia na inny dzień. Tak nie można by było zrobić jeżeli zabieracie fotografa na zdjęcia z drugiego końca Polski. Dodam też że pogoda zmienia się tak szybko, że nie trudno o sytuacje gdzie wyjedziemy podczas deszczu, a na miejscu będzie piękna pogoda. Niestety może być też odwrotnie, ale jako że zmienia się to szybko to warto przeczekać i często wtedy trafia się cudowne światło na zdjęcia. Do taj pory miałem chyba szczęści ponieważ zawsze wracaliśmy z wyprawy z materiałem zdjęciowym. Nawet gdy pogoda nie wskazywała na to że ta plenerowa wyprawa górska na sesje będzie w danym dniu dobrym pomysłem.

+ Zabierz ciepłe ubranie nawet latem. W niektórych miejscach podczas górskiej wyprawy w Tatry na sesję ślubną latem bywała tak niska temperatura że czuliśmy się jak w środku zimy. Warto na wszelki wypadek zabrać kurtkę, nawet jeżeli nie wychodzimy daleko i przemieszczamy się głownie samochodem. Przy dłuższych wyprawach górskich przyda się też odzież przeciw-deszczowa, wynika to także z tego co wcześniej napisałem o zmieniającej się pogodzie. Nawet przy tych krótszych warto mieć ubranie na zmianę aby po zdjęciach milej wracało się do domu.
+ Osobiście zdarzyło mi się być na sesji w górach gdzie Panna Młoda miała tylko obcasy. Po zmianie pogody i braku możliwości powozem, sytuacji nie była przyjemna, ostatecznie skończyło się dobrze ale pamiętaj w góry zawsze zabierz wygodnie obuwie górskie. Nawet jeżeli planujesz krótką wyprawę w Tatry.
+ Sesja w górach trwa od dwóch godzin, cały dzień a czasem powrót jest w nocy, także nie zapomnij o zabraniu jedzenia. Zdjęcia z pustym brzuchem nie będą przyjemnością. Także nawet mała przekąska będzie dobrym pomysłem.

Czy jest idealna pora na sesję ślubną w górach ?

Każda pora roku będzie dobra na fotografowanie pleneru w Tatrach. Oczywiście z każdą porą roku będzie otaczał nas inny krajobraz, będą inne ewentualnie trudności. Każdy ma inne upodobania jedni lubią ciepło innym zimno nie przeszkadza, jesienią mamy piękne kolory, a wiosną wszystko pięknie budzi się do życia zakwitają kwiaty… Także tu już zostawiam decyzję Wam jeżeli chodzi o porę roku na sesje ślubną w górach, przykładowo w Tatrach i Pieninach. Jeżeli chodzi o porę dnia to tutaj już chciałbym coś zasugerować – na pewno zalecam wczesne godziny ranne. Na miejscu jesteśmy o świcie. A dla tych co nie lubią wstawać zbyt wcześnie, zapraszam na sesje wraz z podziwianiem pięknych zachodów słońca na tle gór. W skrócie drugą opcją są godziny w okolicy zachodu słońca. Te dwie pory czyli świt lub zachód są idealne na sesje ślubną nie tylko w górach, ale w każdym innym miejscu w plenerze. Przy okazji sesji możesz zobaczyć też wpis na temat – plener ślubny w górach.

Dodatkowe opłaty związane z sesją ślubną w górach, a dokładnie w Tatrach polskich?

Być może słyszałeś drogi czytelniku lub czytałeś o tym fakcie, a jeżeli nie to możesz być nieco zaskoczony, podobnie też jak spora liczba fotografów kilka lat wcześniej. Chodzi o kwestę pozwolenie na sesje zdjęciową lub filmowanie na Terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Należy na stronie TPN wypełnić odpowiedni formularz oraz uiścić opłatę. Cena sesja ślubnej w Tatrach rozpoczyna się od 150 zł w górę. Oczywiście jeżeli chodzi wyłącznie o cenę sesji ślubnej w górach ustalamy ją indywidualnie – zapraszam do kontaktu w tej sprawie. Więcej o cenach pisałem we wpisie zatytułowanym Sesja ślubna w Tatrach, jaka cena?

Sesja w słowackich Tatrach. Strbske Pleso to tańsza opcja.

O różnicy jeżeli chodzi o Tatry słowackie i polskie w kategorii ceny pisałem we wpisie do którego link zamieściłem we wcześniejszym rozdziale. W skrócie nadmienię, jeżeli zależy Ci na pięknym górskim krajobrazie i pragniesz sesji zdjęciowej w wyjątkowym miejscu, a jednocześnie nie szczególnie lubisz całodniowe, górskie wyprawy i nie chcesz ponosić dodatkowej opłaty za sesje w górach – wybierz Tatry słowackie? Po słowackiej stronie Tatr można znaleźć mnóstwo miejsc, gdzie można podjechać samochodem i wykonać cudowną sesję ślubną. Z nazwy można wymienić Strbskie Pleso, Szczyrbskie Jezioro, Tatrzańska Łomnica, Popradzkie Pleso.

Koronawirus a sesja ślubna w górach

Ważny komunikat, ślub i wesele odwołane z powodu koronawirusa. Czy jeżeli chodzi o sesję ślubną w górach i to nie tylko w Tatrach, zakaz ten także obowiązuje? Ślub i wesele, to okoliczność w której w jednym miejscu gromadzi się większa grupa ludzi. Czasem także ludzi z różnych rejonów Europy czy świata., dlatego jest to sytuacja potencjalnie sprzyjająca zarażeniu tym strasznym wirusem. Sytuacja w tej sprawie zmienia się, temat jest dynamiczny, ale aktualnie aż do odwołania, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, na terenie Polski obowiązuje zakaz zgromadzeń. Obowiązuje także zakaz górskich wędrówek, więc w związku z pandemią koronawirusa nie można wykonać również sesji ślubnej w górach. Także na razie siedzimy w domu i dbamy o swoje zdrowie. Oczywiście można już planować górski wypad na sesje ślubną w Tatrach. Osoby które miały u mnie rezerwację sesji na kwiecień dokonały już zmian na miesiące wakacyjne. Miejmy nadzieje, że do tego czasu wszystko się unormuje i do zobaczenia w Tatrach na górskiej sesji ślubnej lub narzeczeńskiej.

Zobacz także inne powiązane tematy z plenerami oraz sesjami ślubnymi i narzeczeńskimi: