Plener w Tatrach Słowackich

Plener ślubny Tatrach Słowackich – sesja w górach

Tatry Słowackie stanowią około 78% powierzchni całkowitej Tatr. Dzielą się na Zachodnie oraz Wschodnie (Wysokie i Bielskie). Dolina Cicha Liptowska oddziela słowackie Tatry Wschodnie od Zachodnich Natomiast Tatry Bielskie od Wysokich dzieli Przełęcz pod Kopą.

Tatry słowackie są równie piękne jak Tatry polskie, dlatego są idealnym miejscem na plener ślubny w górach. Znaleźć można tam liczne schroniska turystyczne oraz mnogość szlaków, jednak znajduje się tam znacznie więcej jezior tatrzańskich.

Rezerwuj sesję Plenerową w górach, Tatrach:

Zobacz też reportaż ślubny – fotograf ślubny Zakopane – Nowy Targ

Ciekawe miejsca na plener i sesję ślubną w górach, np. Tatry

Zdjęcia: Fotograf Nowy Targ i Plener w Tatrach Słowackich

Najlepszymi miejscami na plener ślubny w górach są przepiękne i malownicze doliny. Charakteryzują się one w bogate w przepiękne wodospady, jeziora tatrzańskie oraz ciekawe szlaki. W Tatrach jest wiele urokliwych miejsc na sesje ślubną, nie trzeba długo szukać tylko znać tutejszy teren.

Jednym z idealnym miejsc na plener ślubny w górach jest Szczyrskie Jezioro. Położone jest u stóp Tatr Wysokich, jedno z największych na Słowacji.

Jezioro to należy do jezior wytopiskowych w Tatrach Wysokich, drugie co do wielkości po stronie słowackiej. Nad południowym krańcem jeziora sytuuje się miejscowość o tej samej nazwie Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso), kurort i ośrodek sportów zimowych.

Bogata fauna i flora sprawia iż niejedna para pokusi się o wybór tego miejsca na miejsce swojego pleneru ślubnego w górach.

Zdjęcia: Plener w Tatrach Słowackich – Fotograf Limanowa

Słowackie szczyty to nie tylko idealne miejsce na kontemplację przyrody, ale również wspaniałe miejsce na plener ślubny w górach.

Do takich szczytów można zaliczyć Łomnicę. Położony w słowackiej części Tatr Wysokich, drugi co do wielkości szczyt Tatr.

Należy do najpopularniejszych szczytów tatrzańskich. Związane jest to ze zbudowaniem kolejki linowej z Tatrzańskiej Łomnicy. W górnej stacji kolejki umieszczono Instytut Hydrometeorologiczny, obserwatorium astronomiczne „Lomnický štít” (placówki należące do Słowackiej Akademii Nauk). Potem umieszczono telewizyjną stację przekaźnikową. Spod Łomnickiej Przełęczy prowadzą w dół narciarskie trasy zjazdowe.

Dolna stacja kolejki linowej na Łomnicę znajduje się nad Łomnickim Stawem, osiągalnym pieszo bądź kolejną kolejką z Tatrzańskiej Łomnicy.

Ze szczytu Łomnicy roztacza się bardzo rozległa panorama widokowa. Tamtejsza panorama czyni to miejsce idealnym na plener ślubny w górach.

Zdjęcia: Fotograf Zakopane – Plener w Tatrach Słowackich

Na szczyt można dostać się kolejką przez pośrednią stację Start do Łomnickiego Stawu. Stamtąd można się udać drugą kolejką na szczyt Łomnicy – bilety zakupić można dopiero nad stawem.

Rezerwuj sesję Plenerową w górach, Tatrach.