Plener w Tatrach Polskich

Plener ślubny w Tatrach Polskich

Polskie góry to niebywale niezwykle malownicze miejsce jakie Para młoda może wybrać na swój malowniczy plener ślubny w górach. Najczęściej wybieranym miejsce są Polskie Tatry.

Pasmo to leży w Łańcuchu Tatrzańskim, w Centralnych Karpatach Zachodnich. Tatry dzielimy na: Tatry Zachodnie i Tatry Wysokie. Granice pomiędzy nimi stanowi Przełęcz Liliowe oraz Dolina Suchej Wody Gąsienicowej i Dolina Cicha Liptowska .Najwyższym szczytem Tatr jest znajdujący się całkowicie po słowackiej stronie Gerlach (2654 m n.p.m.), który jest również najwybitniejszym szczytem Karpat. Najwyższym szczytem Tatr Polskich są Rysy (wierzchołek północno-zachodni mający 2499 m, przez który biegnie granica Słowacji i Polski). Najwyższym szczytem znajdującym się w całości w Polsce jest Kozi Wierch (2291 m).

Najczęściej plener ślubny w górach realizowany jest w Morskim Oku czy Kasprowym Wierchu.

Plener Morskie OKO

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, położone na wysokości 1395 m n.p.m. w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, w odległości około 25 km od Zakopanego . Jezioro pochodzenia polodowcowego o charakterze karowo-morenowym.

Zdjęcia: Plener Morskie Oko z Fotograf Nowy Targ

To miejsce najchętniej odwiedzane w okolicach Zakopanego. Wysokie i szczyt Rysy. Nad Morskim Okiem znajduje się też schronisko górskie. Wszyscy odwiedzają to miejsce głównie ze względu na przepiękne widoki rozciągające się na Tatry Wysokie. Właśnie te walory czynią to miejsce idealnym na wykonanie pleneru ślubnego w górach.

To miejsce całkowicie niezwykłe, o wielu obliczach, zależnych od pory roku, dnia, pogody stanowią idealne tło pleneru ślubnego w górach.

Plener ślubny Kasprowy Wierch

Bardzo często pary młode obierają za miejsce swojego pleneru ślubnego w górach Kasprowy Wierch. To niesamowity szczyt leżący w Tatrach Zachodnich. Położony jest zarazem na granicy polsko-słowackiej. Góruje nad trzema dolinami: Doliną Bystrej i Doliną Suchej Wody Gąsienicowej po stronie polskiej oraz Doliną Cichą po stronie słowackiej.

Zdjęcia: Plener Kasprowy Wierch z Fotograf Zakopane

To powszechnie znany ośrodek narciarskim. W pobliże szczytu wyjeżdżają 3 kolejki linowe. Z Kasprowego Wierchu biegną dwie spektakularne zjazdowe trasy narciarskie: w kierunku północno-wschodnim Trasa Gąsienicowa, oraz w kierunku północno-zachodnim Trasa Goryczkowa schodząca do Doliny Goryczkowej pod Zakosy.

Niezwykłe widoki i zapierająca dech w piersiach panorama Tatr czyni to miejsce niezwykłym i unikatowym dla pleneru ślubnego w górach.

Rezerwuj sesję Plenerową w górach, Tatrach:
tel. 530-955-908  |  biuro@fotostec.pl

Plener w Tatrach Polskichplener ślubny w górach