Plener ślubny w Tatrach – Polska strona

Plener w Tatrach i sesja ślubna w górach – Polska strona

Polskie góry to niebywale niezwykle malownicze miejsce jakie Para młoda może wybrać na swój malowniczy plener ślubny w Tatrach. Najczęściej wybieranym miejsce są Polskie Tatry, ale można wybrać się także w Tatry Słowacki o innym, bajecznym krajobrazie.

Jeżeli chodzi po Polską stronę Tatr, to plener ślubny możemy wykonać w wielu miejscach oraz na dużym obszarze, ponieważ. Pasmo to leży w Łańcuchu Tatrzańskim, w Centralnych Karpatach Zachodnich. Tatry dzielimy na: Tatry Zachodnie i Tatry Wysokie. Granice pomiędzy nimi stanowi Przełęcz Liliowe oraz Dolina Suchej Wody Gąsienicowej i Dolina Cicha Liptowska .Najwyższym szczytem Tatr jest znajdujący się całkowicie po słowackiej stronie Gerlach (2654 m n.p.m.), który jest również najwybitniejszym szczytem Karpat. Najwyższym szczytem Tatr Polskich są Rysy (wierzchołek północno-zachodni mający 2499 m, przez który biegnie granica Słowacji i Polski). Najwyższym szczytem znajdującym się w całości w Polsce jest Kozi Wierch (2291 m).

Gdzie na plener ślubny w górach ?

  Kilka lat temu na plener ślubny w Tatrach często wyjeżdżałem z parami do Morskiego Oka lub na Kasprowy Wierch. Obecnie te miejsca dalej cieszą się popularnością ale ze względu na dodatkowe opłaty TPN oraz formalności z tym związane nie są ona tak bardzo popularne jak wcześniej. Po kilku latach wykonywania plenerów ślubnych w górach głownie w Tatrach mam wiele własnych miejsc do których chętnie Was zabiorę. Oczywiście jestem też otwarty na Wasze propozycje miejsca na plener w Tatrach gdzie wykonamy sesje ślubną. Wspólnie na pewno wybierzemy idealne dla Was miejsca na plener w górach.

Morskie Oko – propozycja na górski plener w Tatrach

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, położone na wysokości 1395 m n.p.m. w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, w odległości około 25 km od Zakopanego . Jezioro pochodzenia polodowcowego o charakterze karowo-morenowym. To piękne miejsca będzie idealną propozycją na plener lub inaczej mówiąc sesje ślubną w Tatrach.

To miejsce najchętniej odwiedzane w okolicach Zakopanego. Wysokie i szczyt Rysy. Nad Morskim Okiem znajduje się też schronisko górskie. Wszyscy odwiedzają to miejsce głównie ze względu na przepiękne widoki rozciągające się na Tatry Wysokie. Właśnie te walory czynią to miejsce idealnym na wykonanie pleneru ślubnego w górach.

To miejsce całkowicie niezwykłe, o wielu obliczach, zależnych od pory roku, dnia, pogody stanowią idealne tło pleneru ślubnego w górach.

Kasprowy Wierch, miejsce na Plener w Tatrach

Bardzo często pary młode obierają za miejsce swojego pleneru ślubnego w górach, a dokładnie w Tatrach Kasprowy Wierch. To niesamowity szczyt leżący w Tatrach Zachodnich. Położony jest zarazem na granicy polsko-słowackiej. Góruje nad trzema dolinami: Doliną Bystrej i Doliną Suchej Wody Gąsienicowej po stronie polskiej oraz Doliną Cichą po stronie słowackiej. Na pewno jest to jedna z kolejny świetnych propozycji na plener w Tatrach.

Zdjęcia: Plener Kasprowy Wierch z Fotograf Zakopane

To powszechnie znany ośrodek narciarskim. W pobliże szczytu wyjeżdżają 3 kolejki linowe. Z Kasprowego Wierchu biegną dwie spektakularne zjazdowe trasy narciarskie: w kierunku północno-wschodnim Trasa Gąsienicowa, oraz w kierunku północno-zachodnim Trasa Goryczkowa schodząca do Doliny Goryczkowej pod Zakosy.

Niezwykłe widoki i zapierająca dech w piersiach panorama Tatr czyni to miejsce niezwykłym i unikatowym dla pleneru ślubnego w górach.